Porady

Odnowienie ściany z płytek za blatem kuchennym

Za pomocą farby renowacyjnej Kuchnia&meble kuchenne można wyremontować niemal wszystkie powierzchnie w kuchni. Nawet ścianę z płytek ceramicznych za blatem!

Odnowienie ściany z płytek za blatem kuchennym
krok 1

Mycie

Przed rozpoczęciem malowania odtłuść i umyj powierzchnię ściany za pomocą środka czyszczącego na bazie sody. Upewnij się, że połączenia płytek zostały dokładnie umyte, a następnie spłucz wodą.

krok 2

Zabezpieczenie za pomocą taśmy ochronnej

Zabezpiecz wszelkie krawędzie malowanej powierzchni za pomocą taśmy malarskiej. Przyklej dobrze taśmę do powierzchni. Zabezpiecz gniazdka elektryczne.

krok 3

Malowanie fug

Wymieszaj dokładnie farbę za pomocą mieszadła. Farba Renowacja Kuchnia i meble kuchenne V33 może być nakładana bez warstwy podkładowej. Następnie pomaluj połączenia płytek za pomocą pędzla.
Uwaga: nie malować połączeń silikonowych!

krok 4

Malowanie ściany z okładziną ceramiczną

Pomaluj całą powierzchnię płytek za pomocą wałka, metodą krzyżową. Ostatnie pociągnięcie wałkiem wykonaj w jednym kierunku, np.. z góry na dół. . Czas schnięcia: 24 godz.

krok 5

Nakładanie drugiej warstwy

Nałóż drugą warstwę w ten sam sposób.W przypadku jasnych kolorów może być konieczna trzecia warstwa. Usuń taśmę malarską natychmiast po malowaniu. Pełne właściwości i odporność powłoka uzyskuje po 20 dniach., do tego czasu należy chronić powierzchnię przed intensywnym użytkowaniem.

Góra strony